تشخیص مکمل اصل از تقلبی

در تشخیص مکمل اصل از تقلبی اول باید به این پرسش پاسخ بدهیم که ما قادر خواهیم بود بدون داشتن لوازم و شرایط آزمایشگاهی مکمل اصل و تقلبی را از هم تشخیص بدهیم؟ و بعد از آن باید پرسید که معمولا کدام مکمل بدنسازی دارای درصد تقلب بیشتری هستند؟ و در نهایت باید پرسید برای خرید مکمل اصل چه کار باید کرد و به کجا باید مراجعه کرد؟ ما به شما خواهیم گفت که عکس مکمل های تقلبی ملاک خوبی برای تشخیص مکمل اصل از تقلبی هست یا خیر

 

آیا ما قادر خواهیم بود بدون داشتن شرایط و لوازم آزمایشگاهی مکمل تقلبی از اصل را تشخیص دهیم؟

 

پاسخ این پرسش هم بله هست هم خیر، در واقع بهترین شکل تشخیص مکمل اصل از تقلبی در شرایط و با لوازم آزمایشگاهی امکان پذیر است و هر آزمایشگاهی صلاحیت تایید یا رد یک محصول را ندارد و باید به آزمایشگاه های مورد اطمینان وزارت بهداشت مراجعه کرد.

 

اما پاسخ می تواند بله باشد از این جهت که جاعلان با تمام دقتی که می کنند نمی توانند یک محصول را همانند اصل آن بوجود آورند و می شود با استفاده از این نواقص در برخی موارد مکمل اصل را از مکمل تقلبی تشخیص داد. ولی همواره باید دقت داشت که در تشخیص مکمل اصل از تقلبی نباید به چشم ها اطمینان کرد در واقع امکان دارد یک مکمل تمام شرایط یک مکمل اصل را دارا باشد ولی اصالت آن مورد تردید باشد و گاهی پیش میاید که یک مکمل کاملا اصل هست و واقعا از شرکت اصلی تولید کننده تهیه شده است ولی به خاطر اینکه تاریخ انقضا آن گذشته نه تنها کیفیت لازم را ندارد بلکه سلامت شما را مورد تهدید قرار میدهد.

 

یا اینکه در شرایط مناسب حمل و نقل نشده است، بطور مثال در تشخیص آمینو اصل و چربی سوزها باید بگوییم که در برخی موارد که مکمل شما بصورت قرص ژله ای است اگر در شرایط مناسب حمل و نقل نشده باشد و مثلا در هنگام حمل با شتر از کویرهای ایران آمده باشد حتما قرص ها بهم چسبیده خواهند بود و دیگر تاثیر مثبت گذشته خود را ندارند.

 

کدام مکمل های بدنسازی بیشترین درصد تقلب را دارند؟

 

آن دسته از مکمل های بدنسازی که سود بیشتر برای تقلب کاران داشته باشد بیشترین درصد تقلب را به خود اختصاص خواهند داد، مثلا یک یروتئین وی که قیمت آن حدود ۳۵۰ هزار تومان است برای افراد تقلب کار بسیار سودمند خواهد بود چراکه وقتی آنها دست به تقلب میزنند برای آن ها مکمل پروتئین وی ۵۰ هزار تومان تمام می شود در حالی که به را حتی در بازار بین ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار تومان خواهند فروخت، مکمل های دسته گینر هم به همین شکل هستند قیمت بالای مکمل های گینر که اغلب برای افزایش وزن استفاده می شود دلیل خوبی برای این کار زشت است تا سود چند صد درصدی را روانه جیب آن ها کند.

 

حال برای خرید مکمل اصل چه باید کرد؟

 

بهترین راه خرید مکمل اصل این هست که از جای معتبر خرید کنید و در کشور ما بنابر قوانین موجود جایی مورد اطمینان برای خرید است که توسط وزارت بهداشت ایران مورد تایید واقع شده باشد. مکمل های بدنسازی داروخانه ای یکی از انتخاب های شما برای خرید مکمل اصل است.

 

تاثیر تردید در تشخیص مکمل اصل و تقلبی در شما

 

شاید باور این نکته کمی سخت باشد ولی واقعا فکر کردن به اینکه این مکمل اصل هست یا نه روی اثر بخشی آن تاثیر دارد. همه ما میدانیم که استرس و اضطراب دشمن پیشرفت ورزشی شما هستند برهمین اساس اگر شما در تخیص اصل بودن و یا تقلبی بودن تردید کنید همواره مکمل خود را با شک و تردید خواهید خورد و نتیجه آن فقط کم اثر شدن مکمل است حتی در شرایط اصل بودن، پس بهتر است با خرید هوشمندانه از مکان معتیر بدون شک و تردید مکمل غذایی خود را خرید و استفاده کنید.

 

در پایان تصویری را به شما نشان خواهیم داد که در آن پروتئین وی گلد استاندارد اصل را با وی گلد استاندارد تقلبی مقایسه کرده و چند راهی که شما را قادر میسازد پروتئین وی گلد استاندارد اصل را از تقلبی تشخیص دهید به شما نشان داده شده است.

 

تشخیص مکمل اصل از تقلبی

 

همانطور که در تصویر بالا مشاهده میفرمایید برای تشخیص پروتئین وی گلد استاندار اصل باید ۵ شرط رعایت گردد، شکل پودر وی از مهم ترین راه های تشخیص مکمل اصل هست که البته تا خرید نکنید و پلمپ و درب آن را باز نکنید قابل تشخیص نیست، بعد از آن شکل حل شدن پودر پروتئینی در آب مهم است و باقی موارد در تصاویر کامل گویا هستند. در مقالات بعدی به تشخیص گلوتامین اصل ، تشخیص کراتین اصل و عکس مکمل های تقلبی خواهیم پرداخت.

 

منبع : فروشگاه اینترنتی خرید ناب

دیدگاهتان را بنویسید

محصول به کارت شما اضافه شده است.

ادامه خرید مشاهده سبد خرید